Farmáři

Rodinná farma Mejsnar

31. 07. 2019
D

nes vám představíme rodinnou farmu Mejsnar, firmu s dlouholetou tradicí hospodaření v zemědělství.

Dnes vám představíme rodinnou farmu Mejsnar, firmu s dlouholetou tradicí hospodaření v zemědělství.

Farma Mejsnar byla založena po roce 1991 a nachází se v klidném prostředí Podkrkonoší, ve vesnici Kunčicice nad Labem. Mejsnarovi navázali na tradici svých předků a rozhodli se na podkrkonošských pastvinách chovat skot. Původně k farmě patřilo jedenáct hektarů půdy a šest kusů skotu. Dnes se půda rozrostla až na 200 hektarů a stádo má 150 kusů skotu. Od roku 1997 Mejsnarovi zpracovávají mléko ve vlastní minimlékárně. Produkty farmy získaly ocenění Regionální produkt Krkonoše. Díky způsobu výroby, kterým je mléko zpracováváno, mohou Mejsnarovi svým zákazníkům nabízet pravé „domácí“ mléčné výrobky – pasterované mléko, kefír, čerstvý smetanový sýr v několika příchutích, tvaroh a jogurt. Farmáři také razí pravidlo, že mléko patří do skla, jako tomu bylo dříve, a tak se na farmě mléko prodává ve vratných skleněných lahvích. Mléčné výrobky farma rozváží „až do domu“. Každý zákazník si může zakoupit výrobky přímo u svého domu, kam jsou dovezeny rozvozovými auty. Mejsnarovi berou zemědělství jako životní styl lidí, kteří pracují v souladu s přírodou. Hlavním cílem je nejen produkce, ale zachování krajiny, ve které společně žijeme, kulturní, čistou a krásnou. Kromě mléčných výrobků farma nabízí také služby zemědělské techniky – senážování, sekání, shrnování, lisování, balení do folie, převoz sena a slámy.

 

Podívejte se na webové stránky www.mlekoazdodomu.cz , na kterých naleznete více informací, kompletní seznam výrobků a rozvozové trasy.

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


Podobné články

Komentáře