Farmáři

Ovocné pochoutky

23. 04. 2017
P

ůvodně se v tomto případě jednalo pouze o prodej přebytků domácích marmelád na farmářských trzích. To však byl jen první krůček k podnikání a dnes můžeme hovořit o firmě, která se specializuje na výrobu domácích marmelád.

Původně se v tomto případě jednalo pouze o prodej přebytků domácích marmelád na farmářských trzích. To však byl jen první krůček k podnikání a dnes můžeme hovořit o firmě, která se specializuje na výrobu domácích marmelád.

Farma Ovocné pochoutky funguje v Brtnici u Velkých Popovic od roku 2010. Vzhledem k tomu, že se v té době na trhu s potravinami těžko sháněly poctivé české domácí marmelády, rozhodli se majitelé firmy pokrýt vzrůstající poptávku po tomto produktu. Obecně je známé, že marmelády dostupné v supermarketech jsou většinou plné cukru, různých náhražek a zbytečné chemie. Tomu také často odpovídá nízká cena. Marmelády prodávané pod značkou Ovocná pochoutka jsou ale vyráběny podle starých klasických receptur z kvalitního ovoce. Ovoce pochází z větší části z vlastní produkce nebo od českých pěstitelů. Zajímavostí je, že všechny druhy marmelád jsou v Brtnici vyráběny i v menších gramážích, například 160g. Tato velikost byla zavedena na přání zákazníků, kteří měli zájem o menší balení. V sortimentu jsou i Dia marmelády z běžného ovoce a dárková balení marmelád. A jaký je rozdíl mezi marmeládou a pochoutkou? Od roku 2004 byly stanoveny normy EU, podle kterých lze za marmeládu označit pouze směs obsahující minimálně 20% citrusového ovoce. Toho lze u jahodových nebo borůvkových džemů těžko dosáhnout, a tak se brtnické „marmelády“ nazývají ovocné pochoutky. V příchutích najdete pochoutky jak z tradičního ovoce, tak i třeba z ananasu, manga, kiwi, banánu, mandarinky a dalších zajímavých druhů ovoce. Ovocné pochoutky lze zakoupit na e-shopu přímo na webových stránkách nebo na farmářských trzích v Praze nebo vybraných prodejnách v ČR.

 

Celý sortiment a seznam prodejen, více informací o farmě na www.domacimarmelady.cz .

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


Podobné články

Komentáře