Farmáři

Medové víno

06. 03. 2016
"

Medovina je prastarým opojným nápojem bohů a lidí, dárcem vědomostí a poezie, lékem na rány a původcem nesmrtelnosti." Robert Gayre 1948 Vlastní včely, med, a pečlivá práce přináší poctivé a kvalitní medové výrobky. Ať už máte rádi med jen tak na lžičce, v čaji nebo radši v podobě zlatavého nápoje, mám pro Vás jeden tip.

"Medovina je prastarým opojným nápojem bohů a lidí, dárcem vědomostí a poezie, lékem na rány a původcem nesmrtelnosti." Robert Gayre 1948

Vlastní včely, med, a pečlivá práce přináší poctivé a kvalitní medové výrobky. Ať už máte rádi med jen tak na lžičce, v čaji nebo radši v podobě zlatavého nápoje, mám pro Vás jeden tip.

Medové víno a med z Českého lesa dnes seženete na několika místech, konkrétně ve vybraných vinotékách nebo obchodech v Plzni, Domažlicích, Kdyni, Klatovech nebo Roztokách. Vlastní včelstva, která jsou umístěna na dvou stanovištích v Českém lese, obstarají med, ze kterého se později vyrábí medové víno neboli medovina. Kvalita a vlastnosti medu jsou ovlivněny několika vnějšími faktory a často kopírují dění v přírodě. Tyto faktory jsou samozřejmě zodpovědné i za chuť a vůni medoviny. Medovinu můžete zakoupit v klasické variantě bez příchuti, ale také s příchutí jablka nebo rybízu, podle aktuální nabídky. Všechny produkty užívají značku „Český les“, která prokazuje jejich původ. O tom, že se jedná opravdu o hodnotné výrobky svědčí i fakt, že se v minulých letech staly dvakrát „Regionální potravinou plzeňského kraje“. Jednalo se o medovicový med a Naši medovinu z Českého lesa s příchutí chmele a zázvoru.

Navštivte web www.medovevino.cz , na kterém najdete i e-shop a zajímavé informace o včelaření.

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


Podobné články

Komentáře