Příběhy farmářů

Jako střela letí k vám Brdská včela

12. 12. 2018
1

, 2, 3… nebo rovnou 160? Tolik včelstev totiž najdete ve spolku Brdská včela. A kolik dávají medu? Dost na to, aby zbyl i pro vás.

1, 2, 3… nebo rovnou 160? Tolik včelstev totiž najdete ve spolku Brdská včela. A kolik dávají medu? Dost na to, aby zbyl i pro vás. Med osladí život nejen vaší puse, ale celému vašemu tělu, úžasných léčivých účinků medu je totiž známo více, než dost. Včelí med je nejpřirozenějším sladidlem, na které lidé nedají dopustit již po staletí. Chcete si vyzkoušet blahodárné účinky včelího medu na vlastní kůži? Tak proč nezkusit med, který je ve středočeském kraji proslavený svou chutí i kvalitou?

 

Jak se zrodila Brdská včela?

Nápad založit spolek přátel včel a medoviny se začal rodit již s dětskými krůčky. Ocucávání víček po medobraní i zájem o hmyz nezadržitelně vedl ke vzniku spolku, který nyní slaví 5 let a může se pochlubit 160 včelstvy. Spolek Brdská včela nejen med nabízí, ale také lidem přibližuje, o čem vlastně včelařství je. A věřte, že za světem tohoto pilného hmyzu se ukrývá celá řada zajímavostí, které vám vyrazí dech.

 

Včelařem na zkoušku

Poptávka po kvalitním medu stále roste a jak se říká, včelařů není nikdy dost. Včelařem se však člověk nestane přes noc. Co byste řekli na možnost, učit se od profesionálů? Díky spolku Brdská včela si můžete včelaření vyzkoušet nebo jen vidět na vlastní oči, jak výroba medu, který dokáže vykouzlit sladký úsměv na tváři, probíhá.

 

Na co se můžete těšit?

Je to chutné, je to zlaté, a když to ochutnáte, nepochybně si dáte do nosu… Co je to? Oblíbený kvašený nápoj, který se vyrábí z medu. Výroba medoviny byla populární už ve středověku a rozhodně neztrácí na své oblibě ani dnes. Brdská včela se chystá do dvou let investovat do profesionální medárny a nabízet medovinu nejvyšší kvality. Rozhodně se tedy máte na co těšit!

Není všechno zlato, co se třpytí. O tom by rozhodně spolek Brdská včela mohl vyprávět. Objevte i vy zlato, které chutná!

Brdská včela

 

Sponzorovaný příspěvek

Sponzorovaný příspěvek

Tento článek je sponzorovaným PR článkem. Máte také zájem o tento druh zviditelnění vaší farmy? Prohlédněte si možnosti propagace na této stránce.


Podobné články

Komentáře