Příběhy farmářů

Bylinky ze Zahradnictví Weiss

24. 02. 2018
U

ž jste slyšeli o mátě čokoládové nebo dokonce o mátě ananasové? Že ne? Pojďme se jim a dalším bylinkám podívat na zoubek… nebo spíš na lísteček? Ten, kdo jednou do jídla přidal čerstvé bylinky, velmi rychle poznal, že jejich chuť 

Už jste slyšeli o mátě čokoládové nebo dokonce o mátě ananasové? Že ne? Pojďme se jim a dalším bylinkám podívat na zoubek… nebo spíš na lísteček? Ten, kdo jednou do jídla přidal čerstvé bylinky, velmi rychle poznal, že jejich chuť a vůni nic nenahradí, souhlasíte? Bylinky jsou v kuchyni pro kuchaře opravdovým pokladem. Zahradnictví Weiss jich nabízí hned celou řadu, i těch, o kterých jste možná slyšeli úplně poprvé. Udělejte si radost voňavými bylinkami i vy a dodejte svým pokrmům ten správný šmrnc.

 

Máte doma mátu?

 Mátu zná asi každý a řada lidí na její chuť i aroma nedá dopustit. Už jste ale vyzkoušeli mátu ananasovou, mandarinkovou nebo mátu čokoládovou? Máta ananasová vyniká jemnou ovocně-mentolovou vůní, která někomu může připomínat ananas nebo jablko. Je vhodná do salátů i dezertů. Oproti tomu máta čokoládová, která je zbarvená jemně do hněda, voní po čokoládě a zvláště gurmáni na slovo vzatí na ní nedají dopustit. Kterou z nich vyzkoušíte vy?

 

Rozmarýn a tymián by neměl chybět!

 Žasnete někdy nad bohatou chutí masa a přemýšlíte, co za ní stojí? Odpovědí mohou být dvě nenápadné bylinky, které mají v každé kuchyni své zasloužené místo. Voňavý rozmarýn využijete při přípravě skopového, jehněčího, drůbežího i telecího masa i při přípravě vařených ryb. Tymián zase dokonale doplňuje chuť brambor, ale také masa. Tyto bylinky si vaše kuchyně zaslouží, a vy je.

 

Chuť sladkého zdravě?

 Co myslíte, kolikrát sladší je stévie cukerná oproti řepnému cukru? Dvakrát? Desetkrát? Vedle! Je 150 až 300x sladší. A hodí se nejen ke slazení pokrmů, ale poradí si také s řadou nebezpečných bakterií ústní mikroflóry. Často je proto přísadou zubních past a ústních vod. Vyzkoušejte její účinky na vlastní kůži.

 

Tisíc a jedna bylinka

 Každý z nás jistě zná celou řadu bylinek. Tak schválně, dokážete jich teď z hlavy vyjmenovat alespoň 10? Určitě ano! Stále však máme prostor poznávat nové bylinky, které překvapují vůní, chutí i léčivými účinky. Nebojte se ani vy zpestřit svůj život a přivonět k pestrému světu bylinek.

Bylinky v kuchyni znamenají, že už nikdy nebudete muset přemýšlet nad tím, co vašim pokrmům chybí. Zahradnictví Weiss nabízí široký výběr bylinek, jež vám přijdou k duhu. Která z nich bude vaše?

Chci bylinky!

 

 

Sponzorovaný příspěvek

Sponzorovaný příspěvek

Tento článek je sponzorovaným PR článkem. Máte také zájem o tento druh zviditelnění vaší farmy? Prohlédněte si možnosti propagace na této stránce.


Podobné články

Komentáře