Farmáři

Hausknechtův knedlík

11. 02. 2018
I

když knedlíky asi zcela nesplňují zásady zdravé výživy a s jejich konzumací bychom to neměli přehánět, patří k základům tradiční české kuchyně. A když už si je jednou za čas dopřejeme, určitě bychom si na nich měli pochutnat.

I když knedlíky asi zcela nesplňují zásady zdravé výživy a s jejich konzumací bychom to neměli přehánět, patří k základům tradiční české kuchyně. A když už si je jednou za čas dopřejeme, určitě bychom si na nich měli pochutnat.

Představujeme vám proto farmu Hausknechtův knedlík, která se výrobou knedlíků zabývá. Jedná se o malou rodinnou firmu, která funguje již od roku 1995. Výroba začínala v pronajatých prostorech, které ale postupem času požadavkům kvalitní výrobě nestačily. Firma proto zakoupila vlastní provozovnu, kterou zrekonstruovala a od roku 2000 tuto firmu najdete pod názvem HaKne, spol. s r. o. pod registrovanou ochrannou známkou Hausknechtův knedlík. Cílem firmy je vyrábět kvalitní knedlíky podle tradičních receptur a z kvalitních surovin. Denně se těsto zpracovává pod dohledem, a pokud se jedná o plněné ovocné knedlíky, jsou plněny pouze kusovým ovocem, nikoliv směsí nebo džemem. V současné době se Hausknechtova knedlíkárna zabývá výrobou knedlíků z několika druhů těsta. Firma se neustále snaží o rozšíření sortimentu pro uspokojení mlsných jazyků zákazníků. V nabídce naleznete houskové knedlíky, bramborové knedlíky, bramborové šišky, bramborové knedlíky s uzeným masem nebo plněné škvarky či švestkami. Dále farma nabízí celozrnné knedlíky, kynuté ovocné plněné knedlíky, s náplní meruňka, povidla, jahoda borůvka, malina, ostružina, švestka. Nabídka je obohacena i o různé speciality, např. tvarohové knedlíky s jahodami, špekové knedlíky, stařečkův knedlík, karlovarský knedlík a také Hausknechtovo listové těsto.

 

Farma HaKne spol.s r.o. sídlí v Hulíne, ale veškeré zboží je možné objednat nebo je seženete ve vybraných prodejnách ve Zlínském, Olomouckém, Jihomoravském kraji. Více informací a seznam konkrétních měst najdete na www.hakne.cz .


PS: Nenechte si uniknout žhavé novinky ze světa regionálních produktů! Přihlašte se k odběru jednoho z možný novinek a newsletterů. Více si o novinkách můžete přečíst níže.

Odběr novinek

 

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


Podobné články

Komentáře