Farmáři

Včelařská farma KURTIN

04. 06. 2017
D

nešní článek věnujeme včelařské farmě z Třebíčska. Již z názvu je jasné, že se farma soustřeďuje na chov včel a produkci kvalitních druhových medů.

Dnešní článek věnujeme včelařské farmě z Třebíčska. Již z názvu je jasné, že se farma soustřeďuje na chov včel a produkci kvalitních druhových medů.

Včelařská farma KURTIN má od roku 2007 sídlo v Račicích u Hrotovic. Hlavní činností farmy je chov včel, výroba a prodej kvalitních druhových medů. V nabídce nalezneme několik druhů medu, med květový, pastovaný, pohankový, lesní, lipový a akátový. Všechny medy farmy KURTIN splňují normu Český med a byl jim také udělen certifikát VYSOČINA regionální produkt. Hlavní prioritou farmy je intenzivní kočování, jehož cílem je maximální využití zdrojů snůšek a omezení prodlev mezi jednotlivými snůškami.

Kromě medu farma nabízí dále různé medoviny i od jiných malovýrobců, včelí kosmetiku firmy PLEVA. Veškerý sortiment lze zakoupit ve včelařské prodejně přímo v Račicích, ale také ve městech Třebíč, Hrotovice, Jaroměřice nad Rokytnou, Náměšť nad Oslavou, Brno a Český Brod.

 

Seznam konkrétních prodejen a spoustu dalších zajímavých informací nejen o medu najdete na www.vcelarstvikurtin.cz

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


Podobné články

Komentáře