Farmáři

Jakub Doležal – zemědělská výroba

10. 04. 2016
R

od Doležalů a hospodaření, spojení, které v Troubsku funguje již mnoho let. V dnešní době vlastní pan Jakub Doležal domácí hospodářství s rostlinnou a živočišnou výrobou a snaží se navázat na tradice svých předků.

Rod Doležalů a hospodaření, spojení, které v Troubsku funguje již mnoho let. V dnešní době vlastní pan Jakub Doležal domácí hospodářství s rostlinnou a živočišnou výrobou a snaží se navázat na tradice svých předků.

Farma Jakuba Doležala se zaměřuje především na rostlinnou výrobu, konkrétně pěstování obilí, brambor, pícnin a také zeleniny. Zelenina je zákazníkům prodávána přímo ze dvora, což je v dnešní době velice oblíbená forma prodeje. Mimo rostlinné výroby se farma orientuje také na chov koz a okrajově i chov drůbeže. Při své práci pan Doležal dbá na „spolupráci s přírodou“ a snaží se používat minimum chemických přípravků, aby zabránil zbytečnému zatěžování životního prostředí. Ze zeleniny zde můžete zakoupit česnek, pěstovaný výhradně z českých odrůd, dále zelí, červenou řepu, mrkev, saláty, atd. . Na farmě je vybudovaná sušárna bylin, kde se pěstují léčivé rostliny a koření. Mimo jiné hospodářství pana Doležala poskytuje i služby v zahradnictví a údržbě zeleně.

Určitě se podívejte na webové stránky www.jdfarma.wbs.cz , kde si můžete vyhledat další informace ohledně prodeje a nabízených služeb.

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


Podobné články

Komentáře