Farmáři

Farma Domaslavice

19. 03. 2017
V

 dnešním článku bych ráda představila rodinnou EkoFarmu Domaslavice, která se nachází v podhůří Beskyd, a to konkrétně v obci Horní Domaslavice.

V dnešním článku bych ráda představila rodinnou EkoFarmu Domaslavice, která se nachází v podhůří Beskyd, a to konkrétně v obci Horní Domaslavice.

Rodinná farma se specializuje především na chov masného skotu a výkrm býčků plemene CHAROLAIS. Jedná se o nejrozšířenější masné plemeno ve Francii a k jeho charakteristickým rysům patří mohutný tělesný rámec. Zároveň se řadí k vůbec největším a nejtěžším plemenům na světě. Plemeno také díky nízkému ukládání tuku umožňuje vykrmování do vysokých porážkových hmotností. Maso se využívá zejména v sektoru gastronomie, protože zralé a dobře odleželé maso vyniká křehkostí a jemností. Mimo chovu masného skotu se farma věnuje pěstování obilovin a pícnin ekologických způsobem. Součástí farmy je také bourárna s prodejnou masa, kde lze zakoupit hovězí maso i v BIO kvalitě.

 

Více o možnosti objednávek a samotné farmě se dočtete na webovách stránkách www.farmadomaslavice.cz . 

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


Podobné články

Komentáře