Příběhy farmářů

Místo, o kterém sní každá slepice? Farma ČIVAKUŘE

26. 10. 2018
P

astviny plné zeleně, jemný čerstvý vánek a volnost… Zní vám to jako místo, kam byste se nejraději vypravili za relaxací? A teď si představte, že právě na tomto místě našla 3 hejna slepic z farmy ČIVAKUŘE svůj domov. Slepice žijí volně na pastvinách a snášet můžou buď do samostatných kurníků, nebo do prostorných hal v přírodním prostředí. Je to jen na nich… Přemýšlíte, jak můžou chutnat vajíčka od šťastných slepic? To nezjistíte, dokud je sami neochutnáte.

Farma ČIVAKUŘE

Vítejte v ráji šťastných slepic! Kde ho najdete? Spokojenému kokodák můžete naslouchat v Milovicích nad Labem a v okolních obcích Jiřice, Lysá nad Labem a Stratov. Pojďme se teď podívat slepicím na zoubek. Nebo chcete-li pod zoubek. Důležité je totiž nejen to, kde žijí, ale také to, čím se živí. Slepice si pochutnávají na bio krmivu, které je jim servírováno do nášlapných krmítek. To proto, aby se jim v jídle nehrabali divocí ptáci. Denně mají „na talíři“ také kopřivy z vlastního pole a žížaly z vlastního chovu.

(BIO) Slepice pod lupou

Slepičky jsou pravidelně veterinárně testovány a farma je v Národním programu na tlumení salmonel. A to stále není všechnu, od roku 2015 se na farmě líhnou vlastní kuřata a v roce 2016 majitel farmy ČIVAKUŘE úspěšně absolvoval specializaci zemědělce a od té doby hospodaří na 7 ha v režimu BIO.

Aby slepičkám nebylo smutno…

Netrvalo dlouho a ke slepičkám přibyla kravička Jersey, 15 ovcí a 20 koz. Kromě vajec s dokonale žlutými žloutky si tak z farmy můžete odnést také kozí mléko a BIO kozí sýry nebo třeba rovnou jehně.

Záleží vám na tom, odkud vejce, mléko nebo sýry, které jíte, pochází? Proč nevsadit rovnou na to nejlepší? Produkty z farmy ČIVAKUŘE vás rozhodně nezklamou.

Farma Čivakuře

Hana Knopfová (Copywriter bez hranic)

Hana Knopfová (Copywriter bez hranic)

Co si představíte pod pojmem regionální potraviny? Já jednotlivá písmena, která utvářejí slova. A slova, která dohromady vytvářejí věty. Mým povoláním je zprostředkovat vám pomocí slov chuť, vůni, zážitky i emoce. Díky těm správným slovům dokáži uvařit lákavý pokrm pro duši a otevřít vám brány do světa fantazie. Psaní je mým snem, povoláním i životní cestou. A psát o tom nejlepším, co příroda nabízí? Jedním slovem potěšení.


Podobné články

Komentáře