Farmáři

Minimlékárna Cibochovi

18. 09. 2016
V

e Vrcovicích nedaleko Písku se podle dochovaných dokumentů hospodaří už od sedmnáctého století. Dnes zde pan Josef Ciboch provozuje minimlékárnu a nabízí mléčné výrobky.

Ve Vrcovicích nedaleko Písku se podle dochovaných dokumentů hospodaří už od sedmnáctého století. Dnes zde pan Josef Ciboch provozuje minimlékárnu a nabízí mléčné výrobky.

Písecko nepatří zrovna k úrodným krajům, a tak tu lidé přirozeně už odedávna upřednostňují chov krav a koz. Kozí i kravské mléko sami samozřejmě dále zpracovávali. Tipli byste si, že i název obce Vrcovice mohl být odvozen od běžné činnosti babiček, vrcení smetany při výrobě másla? Na celém hospodářství lze cítit lásku ke zvířatům. Chov se skládá z přibližně 25 dojnic. Kravičky mají svá jména, mají dostatek čerstvé pastvy a jsou chované v maštali s volným pohybem. Na farmě se totiž lidé drží myšlenky, že spokojený život krav se nám vrátí v chuti mléka. A mléko není zdaleka jediný výrobek, který minimlékárna nabízí. Sortiment zahrnuje také bílé nebo ochucené jogurty se zajímavou příchutí. Dále nalezneme v nabídce kefír, měkký tvaroh, bílý a přírodní sýr v čisté i ochucené variantě a mraženou zmrzlinu. Sezónně je nabídka obohacena o tvrdý tvaroh, balkán a točenou zmrzlinu. Všechny výrobky je možné zakoupit přímo na farmě každý den kromě úterý a neděle.

Více informací na www.minimlekarna.cz .

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


Podobné články

Komentáře