Novinky

Čerstvá ryba na talíři

06. 10. 2017
S

lýcháte všude kolem sebe: Jezte ryby, jsou zdravé? Říkáte si, že když už to říká několikátý odborník na výživu, že na tom asi něco bude? 

Zahrnout do svého jídelníčku čerstvou, tuzemskou, sladkovodní rybu nikdy nebylo jednoduší než právě teď díky našemu partnerství s www.rybanatalir.cz. Nemusíte si pořizovat rybářské náčiní, abyste mohli zpestřit svůj jídelníček, stačí vám vyhledat nejbližšího rybáře v okolí. Vlastně co to povídáme, naše aplikace ho vyhledá za vás. Na vás už jen zůstává vychutnat si lahodnou chuť ryby.

 

Proč zařadit ryby do jídelníčku?

Jedním z důvodů je samozřejmě jejich lahodná chuť. Čerstvé rybě se opravdu ta mražená nedokáže rovnat. Pokud se budete řídit heslem: Kdo jí ryby v každém čase, ten je zdráv a štíhlý v pase, rozhodně neprohloupíte. Ryby jsou neuvěřitelně bohaté na polynenasycené mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro dobrou kondici žil a tepen. Konzumace ryb tak nejen vytváří štíhlou linii, ale také chrání srdce a cévy.

 

Kde se stala chyba? Ještě nemáte aplikaci?

Pokud jste si ještě nestáhli naši aplikaci, teď je ten pravý čas to udělat. Otevře se vám svět, ve kterém nemusíte o chutných, kvalitních a zdravých regionálních potravinách jenom snít. S aplikací získáte přehled výrobců kvalitních potravin i mapy, které vás dovedou až k cíli.

Mapa rybářů Mobilní aplikace

 

Recepty

Připravili jsme si pro vás minikuchařku s recepty pro přípravu sladkovodních ryb, tak toho využijte :-)

Stáhnout recepty

 

Hana Knopfová (Copywriter bez hranic)

Hana Knopfová (Copywriter bez hranic)

Co si představíte pod pojmem regionální potraviny? Já jednotlivá písmena, která utvářejí slova. A slova, která dohromady vytvářejí věty. Mým povoláním je zprostředkovat vám pomocí slov chuť, vůni, zážitky i emoce. Díky těm správným slovům dokáži uvařit lákavý pokrm pro duši a otevřít vám brány do světa fantazie. Psaní je mým snem, povoláním i životní cestou. A psát o tom nejlepším, co příroda nabízí? Jedním slovem potěšení.


Podobné články

Komentáře