Farmáři

Botanico

06. 09. 2016
F

irma Botanico vznikla v roce 1988 jako rodinná manufaktura. Dnešní majitelé provozují i prodejnu kávy zároveň s možností posezení u voňavého šálku. Firma dále nabízí také přírodní produkty, zajišťuje rauty na objednávku a pronajímá prostory pro konání akcí.    

Firma Botanico vznikla v roce 1988 jako rodinná manufaktura. Dnešní majitelé provozují i prodejnu kávy zároveň s možností posezení u voňavého šálku. Firma dále nabízí také přírodní produkty, zajišťuje rauty na objednávku a pronajímá prostory pro konání akcí.

Manufaktura Botanico se v současné době skládá z několika prodejen nacházejících se především ve východní části České republiky. Hlavním střediskem je město Prostějov, ve kterém se nalezneme sklad a vzorkovou prodejnu, Botanico Café a také Lahůdkářství Botanico. Všechna prodejní místa spojuje sortiment přírodních produktů jako jsou byliny, čaje, koření, oleje s kořením, medové výrobky, přírodní kosmetika, výrobky se solí z Mrtvého moře a další. Při výrobě se samozřejmě dbá na výběr kvalitních surovin, ruční práci a design. Za založením vlastních obchodních značek stála především láska k přírodě a přírodním materiálům. Všechny výrobky obsahují přírodní látky, které mají blahodárný vliv na lidskou pokožku. I přes normy a legislativu, které často nutí k užití konzervačních látek v kosmetice se výrobci drží zásady „méně je někdy více“. Kladou důraz na dosažení hypoalergenního složení a minimum konzervačních látek, které zajišťují minimální dráždění pokožky a dobrou snášenlivost u přecitlivělých osob.

Nabídka je opravdu pestrá, a proto můžete přímo zavítat na e-shop, který najdete na webových stránkách www.botanico.cz . Najdete tu také celý katalog výrobků nebo informace o aktuálních či plánovaných akcích v Café Botanico.

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


Podobné články

Komentáře