Příběhy farmářů

Kam pro chutné brambory? Na farmu Luční dvůr!

12. 08. 2018
P

ro brambory, které jsou jednou z nejoblíbenějších příloh vůbec, existuje celá řada lidových pojmenování. A stejně tak existuje i řada odrůd. O tom, že opravdu nejsou brambory jako brambory, vás přesvědčí právě na farmě Luční dvůr v Bartošovicích u Nového Jičína. Brambory z této farmy jsou pro svou výbornou chuť a trvanlivost vyhledávané v širokém okolí. O jejich kvalitě svědčí také certifikát regionální produkt Moravského Kravařska. Pojďme si ale představit farmu blíže.

Kam pro chutné brambory? Na farmu Luční dvůr!

Pro brambory, které jsou jednou z nejoblíbenějších příloh vůbec, existuje celá řada lidových pojmenování. A stejně tak existuje i řada odrůd. O tom, že opravdu nejsou brambory jako brambory, vás přesvědčí právě na farmě Luční dvůr v Bartošovicích u Nového Jičína. Brambory z této farmy jsou pro svou výbornou chuť a trvanlivost vyhledávané v širokém okolí. O jejich kvalitě svědčí také certifikát regionální produkt Moravského Kravařska. Pojďme si ale představit farmu blíže.


Trocha historie...

Za kořeny rodinného hospodářství, které se rozkládá v krásné krajině CHKO Poodří, bychom se museli vypravit zpět do roku 1992. V této době rodina hospodařila na výměře zhruba 200 ha a postupně se rozrůstala až na dnešních 720 ha orné půdy a 100 ha luk a pastvin, kdy již bylo nutné do týmu farmy přijmout i několik stálých zaměstnanců.

mix (1)

Nejen "Bartošovické brambory"

Farma Luční dvůr je zaměřena především na rostlinnou výrobu, v osevním postupu najdeme ječmen, pšenici, oves, řepku, ale také například sóju. Protože dobrá půda je základ, je veškerá orná půda obdělávána moderní technikou a šetrnými postupy. Plodiny v osevním postupu jsou zařazeny vždy tak, aby se půda příliš nevyčerpávala. Seno a senáž z pooderských luk je základem zimní stravy takřka stohlavého stáda masného plemene skotu Charolais, jež během pastevní sezóny spásá louky v bezprostřední blízkosti farmy.

Ale zpět k bramborám. Několik pečlivě vybraných a v kuchyni prověřených odrůd se zde pěstuje na výměře 50 ha, což farmu Luční dvůr činí největším pěstitelem brambor v regionu. Na své si zde přijdou milovníci pevných salátových brambor, tzv. rohlíčků, ale také ti, jež dávají přednost plackám či pyré. A pokud nevíte, pro jaký varný typ se rozhodnout, na farmě Vám vždy ochotně poradí brambory šité na míru právě pro Vás. Díky poptávce na kvalitní českou cibuli a česnek vznikla na farmě Luční dvůr myšlenka rozšířit portfolio pěstovaných rostlin právě o tyto dvě komodity.

Takže nezapomeňte - na farmu Luční dvůr do Bartošovic nejen pro chutné a kvalitní české brambory, ale také cibuli a česnek!

Koupit brambory!

5 Obrázků
Sponzorovaný příspěvek

Sponzorovaný příspěvek

Tento článek je sponzorovaným PR článkem. Máte také zájem o tento druh zviditelnění vaší farmy? Prohlédněte si možnosti propagace na této stránce.


Podobné články

Komentáře